Filesophie campagne Rijkswaterstaat - ANWB
Hoe kunnen we op een creatieve manier en met de inzet van social media ervoor zorgen dat autorijders op de A12 tussen Woerden en Gouda files voorkomen en/of vermijden in een periode van flinke werkzaamheden. Die vraag stelde Rijkswaterstaat en de ANWB aan diverse bureau's en zij koos uiteindelijk voor One Shoe. One Shoe reclame & communicatie was verantwoordelijk voor het bedenken en realiseren van de campagne Filesophie. Sophie, in werkelijkheid Iris, is werkzaam bij Rijkswaterstaat en verkozen tot het gezicht van de werkzaamheden aan de A12. Zij voorziet bestuurders via diverse kanalen, waaronder filesophie.nl, van tips en gaat samen met autorijdend Nederland op zoek naar oplossingen om files te voorkomen en te vermijden.Michel van Velde, algemeen directeur van One Shoe en bedenker van het concept Filesophie over de campagne: "Hoe vaak sta je niet op een snelweg in de file bij wegwerkzaamheden en denk je; wat zouden ze toch aan het doen zijn?!".
De werkzaamheden op de A12, waaronder het aanleggen van een spitsstrook, kan in de periode tussen 16 juli en 16 augustus zorgen voor stremmingen en files. Er zijn vele mogelijkheden om de drukte te vermijden. De beste ideeën komen niet alleen vanuit Rijkswaterstaat (Sophie) en de ANWB, maar ook vanuit de bestuurder zelf. Met het concept FileSophie willen we niet alleen de mogelijkheid tot interactie bieden maar ook op een frisse en atractieve manier inzicht geven in de werkzaamheden. Kortom wat is jouw filesophie?
De campagne is een eerste stap voor Rijkswaterstaat om op een voor hun vernieuwende manier interactie te zoeken met autorijdend Nederland. Of de weggebruikers FileSophie een waardevolle ondersteuning vonden? De resultaten van de campagne waren boven verwachting. Tijdens de campagneperiode hebben 36.000 mensen de website bezocht. Dat is behoorlijk aangezien de campagne zich richtte op een beperkte doelgroep, namelijk de weggebruiker die regelmatig op de A12 tussen Woerden en Gouda rijdt.
Via Twitter kwamen veel positieve reacties binnen. Met actuele en persoonlijke berichten heeft FileSophie, namens Rijkswaterstaat, de juiste snaar weten te raken bij veel weggebruikers. Dat de inzet van social media als prettig wordt ervaren blijkt onder meer uit een bericht van een twitteraar aan Sophie. Een weggebruiker vroeg zich af waarom er bij afrit Waarder geen bord stond met ‘Let op korte uitvoegstrook’. Sophie heeft vervolgens contact opgenomen met de uitvoerder en de volgende dag stond het bord bij de afrit. “@FileSophie Is het toeval of zijn die borden na mijn Tweet geplaatst? Zo ja dan is dit het snelheid records actie van een overheid ooit! TOP”













